
Het is hartje winter, er ligt ijs op het water, wie denkt er nu aan duiken? Elk jaar als het gaat vriezen begint bij menig duiker het hart sneller te slaan. Niet omdat de Elfstedentocht eraan komt, maar omdat er wellicht weer een ijsduik gemaakt kan worden. Ijsduiken is een onvergetelijke ervaring!
De voorbereiding is een behoorlijk karwei. We moeten natuurlijk eerst een goed wak maken. Je duikt uiteraard aangelijnd met jouw buddy, ook is er een lijn verbinding naar de oppervlakte waar de safety-duikers klaar staan. Door middel van treksignalen op de lijn wordt er gecommuniceerd met boven. Alleen deze procedures zijn al spannend op zichzelf. En dan ga je onder. Je geniet van het zicht. De wind heeft immers geen vat meer op het water waardoor veel zweefvuil heeft kunnen zakken. Het lichtspel is fascinerend. De breking van het licht door het ijs geeft je een gigantisch kleurenspectrum. Boven je zie je jouw duikvrienden meelopen over het ijs.

Emergency First Rescue, Rescue Diver en Emergency Oxygen Provider : de afgelopen weken ben ik samen met 5 andere duikers dit leertraject gestart. Drie brevetten die zeer nauw met elkaar verbonden zijn en die je weer een super boost geven in het bewust zijn van wat er om je heen gebeurt voor, tijdens en na de duiksessie. Weer meer zelfvertrouwen gekregen doordat Thomas en Wouter op een zeer fijne manier de theorie en praktijk samenbrengen. Altijd zijn er andere Dive Masters (of hoger) aanwezig om de cursisten te begeleiden tijdens de zwembassessies of examens. Super geregeld en je leert ook nog wat van die gasten. Alfa Divers bedankt!
Gezellige en kundige duikschool. Mijn dochter is in korte tijd klaargestoomd voor haar Open Water Referral cursus. Bedankt Jowi, Wouter en Thomas voor jullie begeleiding en flexibliteit. Wij komen zeer nog n keer terug
Vandaag mijn PADI Open Water-cursus gehaald bij Alfa Dive! Ik heb het erg naar mijn zin gehad en elke week weer veel nieuwe dingen geleerd. Dankzij de humor van Thomas en Wouter overleef je zelfs het theoriegedeelte haha. Bedankt voor alles! ?